موضوعات سایت

نظرسنجی

نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 287
نظرات : 0

در ادامه بررسی ابزارهای ضد Forensics در این پست به بررسی ابزار TrueCrypt خواهیم پرداخت .
این ابزار از سری ابزارهای Digital Anti Forensics در بک ترک می باشد .

احتمالا شما تاکنون از برنامه های مختلفی برای رمزنگاری فایلها و اطلاعاتتان استفاده کرده اید .اکثر این برنامه ها بدین شکل عمل می کنند که اطلاعات شما را بصورت رمزنگاری شده در می آورند . اما ابزاری که هم اکنون برای شما معرفی می کنیم از یک روش دیگر استفاده می کند .

قبل از استفاده از این ابزار و رمزنگاری اطلاعاتتان به این نکته توجه کنید که در صورتیکه رمز را فراموش بکنید ، اطلاعاتتان را از دست داده اید .داستانیکه در این مورد وجود دارد :

یکی از خلافکارهای آمریکایی که توی کار خرید و فروش مواد مخدر بوده ، توسط پلیس دستگیر میشه . به گفته جاسوسی که توی گروه این خلافکار نفوذ کرده بوده ، اطلاعات همه مشتری ها توی یه فایل و داخل لپ تاپ خلافکار بوده . بعد از دستگیری متهم ، پلیس متوجه میشه که اون فایل توسط برنامه ای به نام True Crypt رمزنگاری شده و کلمه عبور این برنامه هم فقط و فقط در اختیار متهم هست . متهم هم کلمه عبور رو لو نمیده و پلیس با تیم متخصص کامپیوتر خودش وارد عمل میشه تا هر طور که شده به اطلاعات موجود داخل اون فایل دسترسی پیدا کنه . اما پس تلاش های بی وقفه به نتیجه ای دست پیدا نکرده و مجبور به آزاد کردن متهم میشن .

 برنامه TrueCryptبرنامه ای است که با مانع شدن از دسترسی افراد بدون رمز ورود صحیح، از فایلهای شما محافظت می نماید. عمل‌کرد این برنامه مشابه یک گاوصندوق الکترونیک است، که به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های خود را در آن قفل نمایید، به گونه ایکه فقط فردی که رمز صحیح را در اختیار دارد قادر به بازکردن فایلها خواهد بود. نحوه کار برنامه TrueCrypt بدینترتیب است که برای شما مجلد (Volume) یا نواحی در رایانه تان ایجاد می‌کند که می‌توانید فایلهای مورد نظرتان را در آنجا بطور امن ذخیره نمایید. زمانیکه اطلاعاتی در درون این محفظه ها بوجود آورده یا داده‌هایی را به آن‌ها انتقال میدهید، برنامه TrueCrypt بصورت خودکار آن اطلاعات را رمزنگاری می کند. با بازکردن فایلهای مزبور یا درآوردن آن‌ها از آن محفظه ها، اطلاعات مزبور بصورت خودکار رمزگشایی می شوند. این فرآیند اصطلاحاً رمزنگاری on-the-fly (بلافاصله) نامیده می شود.

با برنامه TrueCrypt می‌توان مجلهای رمزنگاری شده استاندارد یا مخفی بوجود آورد. هر دوی این مجلدها فایلهای شما را بصورت محرمانه نگهداری خواهند کرد، اما مجلد مخفی این امکان را فراهم می‌آورد تا اطلاعات مهم خود را در پشت اطلاعاتی که از اهمیت کمتری برخوردارند قرار داده و بدینترتیب از آن‌ها مراقبت بیشتری به عمل آورید. این امر خصوصا زمانی از اهمیت برخوردار است که شما را مجبور کنند تا مجلد TrueCrypt خود را افشا کنید.رمزنگاری داده‌ها در برخی کشورها به منزله جرم تلقی می شود

 

زبان : انگلیسی

تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.
عضويت در سايت / ورود به سايت

 

 

 رمزنگاری اطلاعات آموزش TrueCrypt
ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط btlinux  پرینت

مرتبط باموضوع :

 متاسپلویت :بخش 19 ( حملات در دنیایه واقعی )  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2220 مشاهده
 متاسپلویت:بخش اول (آشنایی)  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2200 مشاهده
 آشنایی با ابزار stegdetect  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1706 مشاهده
 متاسپلویت: بخش دهم ( دور زدن فایروالها )  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2912 مشاهده
 متاسپلویت:بخش دوازدهم ( Port Forwarding)  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2045 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب